27 kwietnia (czwartek), w godz. 15.00 – 18.00 przed Urzędem Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) odbędzie się akcja rozdawania mieszkańcom flag Polski i Unii Europejskiej.

Flagi będą rozdawane bezpłatnie w namiocie od strony al. KEN. Flagi Polski będą przekazywane mieszkańcom w związku z przypadającym na dzień 2 maja Świętem Fagi Państwowej oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Flagi Unii będą wręczane w celu upamiętnienia kolejnej rocznicy wstąpienia Polski do UE (1 maja 2004).  

Zwyczaj bezpłatnego przekazywania flagi RP mieszkańcom istnieje od 2011, kiedy to radny Dzielnicy Ursynów Paweł Lenarczyk po raz pierwszy zwrócił się do władz dzielnicy o taką inicjatywę. Flagi UE również z jego inicjatywy rozdawane są mieszkańcom od 2022 roku.

Flaga to nie tylko tkanina określonego kształtu i koloru. To przede wszystkim wartości które się z nią wiążą. W tym roku mieszkańcy Ursynowa otrzymają dwie flagi, Polski oraz Unii Europejskiej. Wieszając je razem pokazujemy, że zarówno wartości naszego kraju jak i wielkiej wspólnoty europejskiej są dla nas ważne, a flagi te są dla nas nierozerwalne – powiedział inicjator propagowania symboli Polski i UE Paweł Lenarczyk, radny Dzielnicy Ursynów (Polska 2050 / Otwarty Ursynów).