W audycji „Zawsze na Temat” rozmawialiśmy o planie miejscowym po północnej stronie ul. Płaskowickiej obejmujący w głównej mierze tereny Spółdzielni Imielin i Na Skraju.

Nie umiem wytłumaczyć dlaczego w debacie publicznej skoncentrowaliśmy się, aż tak bardzo na funkcji hotelowej zapisanej w planie przy górce Rogal w momencie, kiedy nie przeszkadzała radnym opozycyjnym funkcja gastronomiczna w tym samym miejscu (czyżby mniej uciążliwa?). Dla mnie ważniejsze w tym planie było to, że opisuje on obecne zasoby mieszkaniowe bez nadmiernej rozbudowy nowych obiektów mieszkalnych oraz co ważniejsze i co bardzo cieszy, że Bazarek na Dołku obecnie funkcjonujący na pętli autobusowej na rogu al. KEN i Płaskowickiej zniknie z pętli autobusowej, gdzie oprócz autobusów przewidziana jest w planie funkcja dla budynku o funkcji użyteczności publicznej (sąd, skarbówka, prokuratura). Cieszę się również z faktu, że teren pomiędzy ul. Polaka i al. KEN został utrzymany jako teren zieleni, o co usilnie zabiegał Piotr Skubiszewski, a ja go w tym wspierałem.

Przysłowiową kropka nad i było wystąpienie mieszkańców osiedla Imielin, którzy prosili nas – radnych, zdając sobie sprawę, że ten plan jest kompromisem i wszystkich nie zadowoli, o to, że jednak po 11 latach powinien on zostać jak najszybciej uchwalony, oddalając raz na zawsze chore pomysły wcześniejszych władz spółdzielni Imielin, aby dogęścić zabudowę przy ul. Dereniowej.

Zachęcam do oglądania audycji od 11 min: ?️https://warszawa.tvp.pl/69158675/13042023