Na początku czerwca ruszył remont ulicy Polinezyjskiej – łącznika pomiędzy al. KEN i Cynamonową. Remont jest realizowany w związku z moimi interpelacjami (10.02.2023 i 16.03.2023), w następstwie których wpisano tę ulicę do tegorocznego planu remontów. Działania te podjąłem po informacjach mieszkańców o bardzo złym stanie tej drogi.

Remont potrwa około dwóch tygodni, tj. do połowy czerwca br.

W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia, zostaną przebudowane progi spowalniające (3). Powstaną również sugerowane przejścia dla pieszych m.in. do wiat śmietnikowych (3). W ramach remontu powstanie jedno dodatkowe miejsce postojowe dla samochodu osoby z niepełnosprawnościami. Zostaną wymienione fragmenty krawężnika i chodnika przy ul. Polinezyjskiej.

W związku z remontem proszę zwrócić uwagę, że czasowo pojawiły się na tej ulicy znaki zakazu zatrzymywania się. Firma prowadząca remont prosi o nieparkowanie na niej samochodów podczas remontu.

Remont jest możliwy dzięki pozyskaniu dodatkowych funduszy przez Zarząd Dzielnicy Ursynów oraz wzorowej koordynacji prac Wydziału Infrastruktury, za co należą się im duże podziękowania.

W związku z sygnałami mieszkańców, podejmę również w najbliższym czasie działania zmierzające do wyremontowania drogi i miejsc postojowych przy ul. Polinezyjskiej równoległej do al. KEN.