Od początku maja br. na Ursynowie nie działa żadna apteka całodobowa. Najdłużej działającymi aptekami do godziny 23.00 są apteki przy al. KEN 105 i Dembowskiego 8.

Zaalarmowany sygnałami od mieszkańców Ursynowa, złożyłem interpelację, żeby potwierdzić te informacje oraz poznać przyczyny takiej sytuacji. Wielu mieszkańców mówiło mi, że trudno im sobie wyobrazić brak takiej apteki, szczególnie w okresie wzmożonych infekcji. Osobiście nie mogę uwierzyć w to, że w dzielnicy o porównywalnej ilości mieszkańców z takimi miastami jak Kielce czy Rzeszów, nie opłaca się prowadzić apteki całodobowej. Dla wzmocnienia naszego postulatu, poprosiliśmy mieszkańców naszej dzielnicy, aby licznie podpisywali nasz apel do właścicieli aptek o ponowne otwarcie apteki całodobowej na Ursynowie.

– Paweł Lenarczyk, radny, Dzielnicy Ursynów z Otwartego Ursynowa

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy do podpisania apelu w sprawie otwarcia apteki całodobowej na terenie dzielnicy Ursynów. Apel kierujemy do właścicieli aptek na terenie naszej dzielnicy oraz chcemy go przekazać również do Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, miejskiego Biura Polityki Zdrowotnej oraz Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

W Apelu wystosowanym przez stowarzyszenie Otwarty Ursynów czytamy:

Zwracamy się do właścicieli aptek działających na terenie Ursynowa z apelem o otwarcie całodobowej apteki w tej dzielnicy. Placówka tego typu w tak licznie zamieszkanej dzielnicy (ponad 200 tysięcy mieszkańców) jest bardzo potrzebna, zarówno młodszym jak i starszym ursynowianom.

Swój podpis pod Apelem można złożyć w Internecie oraz w najbliższym czasie na stoisku Otwartego Ursynowa na Dniach Ursynowa w dniu 8 czerwca br. Zachęcam do podpisania i przekazania tego Apelu swoim znajomym, najbliższym i rodzinie.

Jeżeli znajdzie się apteka, która będzie otwarta 24h na dobę, obiecujemy, że pomożemy nagłośnić w mediach społecznościowych ten nowy adres apteki całodobowej na Ursynowie.

– Piotr Skubiszewski, radny Dzielnicy Ursynów z Otwartego Ursynowa.