Rozpoczęła się budowa nowych schodów i pochylni do wejścia do stacji metra Stokłosy. To wielki sukces Sławka Litwina, mój oraz wielu zaangażowanych osób  w ten projekt. Na ten sukces pracowaliśmy przez ostatnie dwa lata. Wiem, że to długo ale i tak jestem bardzo zadowolony z efektu tych działań.

Remont schodów zostanie zakończony do końca tego tygodnia. Oprócz łagodniejszego zejścia, wydłużonych stopni, zostaną zamontowane również nowe poręcze oraz pasy ostrzegawcze i prowadzące, szczególnie ważne dla osób starszych i niepełnosprawnych. Osobiście cieszę się ZDM wyremontował również schody prowadzące na Al. KEN oraz pochylnię. Już teraz żaden niepełnosprawny na wózku lub rodzić z wózkiem nie będzie potykał się o dziury w połamanych chodnikach pochylni, a na schodach już nikt nie skręci sobie nóg.

W czasie naszych dwuletnich zabiegów napisałem dwie interpelacje, Sławek był autorem uchwały Rady Seniorów Dzielnicy Ursynów i zbierał podpisy mieszkańców pod petycją. Zostały napisane liczne artykuły, nagrane zostały liczne wywiady, w których wskazywaliśmy, że nie wystarczy tylko remont schodów, na których mieszkańcy nie raz skręcili sobie nogę. Po moich interpelacjach ZDM zrobił remont schodów i pochylni, jednak to nie rozwiązywało podstawowego problemu, czyli złej konstrukcji schodów. Dzięki dobrej współpracy ze Spółdzielnią „Stokłosy” otrzymaliśmy ekspertyzę, z której jasno wynikało – schody mają wadę konstrukcyjną i należy je wybudować od nowa.

Nie odpuszczaliśmy, ponieważ wiedzieliśmy, że nie stać nas na półśrodki. Cel był jasny: całkowity remont schodów. Pewnie nie doszło by do takiego remontu jak teraz, gdyby nie bezpośrednie wsparcie burmistrza Robert Kempy. To dzięki niemu udało się przekonać dyrekcją ZDM do całościowego remontu. Dziękuję również burmistrzowi Bartoszowi Dominiakowi za udzielone nam wsparcie na ostatnim etapie naszych starań. Nie było by tej budowy gdyby nie zgoda na jego przeprowadzenie i wyasygnowanie niemałych środków finansowych, które przeznaczył na nie  dyrektor ZDM Łukasz Puchalski. Pomocy udzielił również prezes Spółdzielni „Stokłosy” Krzysztof Berliński, który pomógł nam wykonać ekspertyzę z której wynikało, że schody zostały wybudowane wadliwie. Dziękuję również mediom, na czele z redakcją Passy, które relacjonowały nasze starania o budowę nowych schodów.

Na koniec nie mogę podziękować samemu Sławkowi Litwinowi, mieszkańcowi osiedla Stokłosy, który reprezentuje Otwarty Ursynów w pracach Rady Seniorów za wielką wytrwałość i nieustępliwość w dążeniu do tego, aby schody zostały całkowicie wyremontowane. Dzięki takim społecznikom nasze otoczenie się zmienia, a ja jako Państwa przedstawiciel mogę łatwiej realizować tego typu wyzwania. Dziękuję.