Dzięki moim oraz Piotra Skubiszewskiego staraniom, po półtora roku ZDM zaczął realizować nowe przejazdy rowerowe przez Dolinę Służewiecką na skrzyżowaniu z ulicą Nowoursynowską. Na tym skrzyżowaniu, na granicy Mokotowa i Ursynowa, powstają przejazdy rowerowe po północnej oraz po zachodniej stronie tych arterii.

Będzie to duże ułatwienie komunikacyjne dla rowerzystów, którzy codziennie pokonują trasy rowerowe wzdłuż Doliny Służewieckiej. Dzięki tym rozwiązaniom nie będą  musieli zsiadać z rowerów, aby pokonać te ruchliwe skrzyżowania. Jest to również likwidowanie kolejnych miejsc, które przerywały trasy rowerowe, co jest ważnym działaniem dla płynności poruszania się rowerzystów – powiedział Paweł Lenarczyk radny Dzielnicy Ursynów z Polski 2050, współautor tego rozwiązania.

Na wiosnę  ZDM planuje, aby zastosować podobne ułatwienia dla rowerzystów na pobliskim skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej z Aleją Wilanowską i aleją Sikorskiego. ZDM realizuje też prace nad wyznaczeniem przejazdów rowerowych u zbiegu alei Sikorskiego z ulicą Pory. Prace te przyczynią się do połączenia tras rowerowych tłumnie wykorzystywanych przez stołecznych rowerzystów.