W dniu dzisiejszym Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski na swoim fp na Facebook’u poinformował, że po dwóch sezonach testów motocykliści będą mogli jeździć po stołecznych buspasach! Jak poinformował Prezydent pilotaż tego rozwiązania przyniósł pozytywne wyniki, dlatego to rozwiązanie zostaje wdrożone na stałe. Zmiany w organizacji ruchu i oznakowaniu będą wprowadzane już od kwietnia 2020.

Przedstawiciele Inicjatywy “Motocykle na buspasy” chcą podziękować prezydentowi m.st. Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu za podjęcie decyzji o udostępnieniu motocyklistom wszystkich stołecznych buspasów od kwietnia 2020. Jest to efekt wieloletnich starań środowiska stołecznych motocyklistów, które od samego początku apelowało o takie rozwiązania. Dzięki tej decyzji Warszawa dołącza do grona miast bardziej przyjaznym motocyklistom, takich jak Kraków, Trójmiasto, Łódź, Bydgoszcz, Rzeszów.

Jako Inicjatywa chcielibyśmy szczególnie podziękować za dialog i życzliwe zrozumienie dla naszych postulatów Zastępcy Prezydenta m.st Warszawy, pani Renacie Kaznowskiej, panu Wiesławowi Witkowi – dyrektorowi Zarządu Transportu Miejskiego, przedstawicielom Biura Polityki Mobilności i Transportu oraz Stołecznej Policji. Ten sukces nie byłby możliwy gdyby nie życzliwe wsparcie mediów, które na bieżąco relacjonowały podejmowane przez nas działania na rzecz umożliwienia motocyklistom korzystania z buspasów. Najważniejsze jednak podziękowania kierujemy do środowiska motocyklistów, które od lat nas wspierało i dopingowało do działania.

Dziękujemy.