Do końca października powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Herbsta i Romera. Jest duża szansa, że jeszcze w listopadzie tego roku zostanie rozpoczęta budowa ronda na tym skrzyżowaniu. Będzie to „bliźniacze” rondo do tego, które powstało na skrzyżowaniu ul. Romera i Surowieckiego. Jedno i drugie rondo jest bardzo potrzebne, aby doprowadzić do zmniejszenia kolizji na tych skrzyżowaniach, a co za tym idzie poprawienia na nich bezpieczeństwa.

Pierwszą z pięciu moich interpelacji dotyczącą ronda napisałem w sierpniu 2012 roku. Wówczas Urząd Dzielnicy Ursynów wystąpił o sporządzenie koncepcji, która miała wskazać czy na tym skrzyżowaniu bardziej potrzebna jest sygnalizacja świetlna czy rondo. Następnie zostały wykonane badania natężenia ruch, uzgodnienia z transportem miejskim. Na podstawie tych informacji miejski Inżynier Ruchu wskazał, że budowa ronda na tym skrzyżowaniu będzie bardziej efektywna. W czasie kiedy był wykonany projekt ronda wraz z zebraniem wszystkich niezbędnych uzgodnień, zabiegałem o finansowanie tego projektu.

Dzięki dużemu wsparciu Pana Burmistrza Piotra Guziała projekt ten dostał „zielone światło” na realizację. W imieniu mieszkańców mogę tylko podziękować Panu Burmistrzowi Piotrowi Guziałowi za duże wsparcie przy tym projekcie. Podziękowanie również kieruję pod adresem Pana Lecha Skowrona – Zastępcy Burmistrza i wspaniałej pracy pracowników Wydziału Infrastruktury, którzy wykonali całą dużą pracę poprzedzającą budowę oraz rzeczowo i kompetentnie informowali mnie o kolejnych etapach prac przybliżających do budowy ronda.

Wierzę, że budowa tego ronda w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.

Interpelacja w sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Romera i Herbsta (kontynuacja interpelacji nr 362 i 477)