To już druga interpelacja jaką złożyłem w sprawie budowy buspasa na ul. Puławskiej. W odpowiedzi na moją pierwszą interpelację ZTM poinformował mnie, że trwają prace koncepcyjny i projektowe nowego buspasa oraz wskazano tę inwestycję jako priorytetową dla ZTM.

W międzyczasie mieszkańcy zaczęli zwracać mi uwagę na problem motocyklistów na stołecznych drogach. Poproszony zostałem o zwrócenie się do ZTM, aby instytucja ta rozważyła możliwość udostępnienia stołecznych buspasów dla motocykli oraz takie zaprojektowanie buspasa na ul. Puławskiej, aby w przyszłości mógł on służyć również motocyklistom. Kraków, Bydgoszcz już wprowadziły takie udogodnienie dla motocyklistów. Od 22.03.2015 Łódź zaczyna testować ten system na jednym z łódzkich buspasów.

Uznałem, że Warszawa również powinna się przekonać do tego pomysłu. W Stolicy można wybrać jeden buspas, na którym można dopuścić jazdę motorów. Jeżeli ten pomysł się sprawdzi, to można pomyśleć na wpuszczeniu motocykli  na pozostałe stołeczne buspasy, w tym również ten projektowany na ul. Puławskiej.

Pomysł wpuszczenia motocyklistów na stołeczne buspasy ma na celu poprawę bezpieczeństwa wśród poruszających się jednośladami oraz lepszego wykorzystania buspasów.

Tematyką tą żywo zainteresowały się media oraz ich czytelnicy, tj.:

Świat Motocykli  „Warszawscy motocykliści na buspasy?”

Ścigacz.pl „Buspasy w Warszawie także dla motocyklistów?”

TVN Warszawa „Motocykliści chcą na buspasy. Na pierwszy ogień Puławska?” (21.03.2015)

Ursynow.tv  „Czy wpuszczą motocykle na bus pasy?” (21.03.2015)