Polska nie powinna być areną walki dwóch wielkich partii, z której nic dobrego nie wynika dla jej obywateli. Polska to nasza ojczyzna, którą każdego dnia powinniśmy zmieniać na lepsze. Możemy tego dokonać przez dobrą politykę. Jest ona dla mnie służbą i pomocą słabszym. 

Mój program to między innymi postulaty:

# dzieci mówiące płynnym angielskim po podstawówce
# wizyty u specjalisty w ciągu maksymalnie 2. miesięcy
# podwojenie powierzchni parków narodowych do 2030 roku

oraz te, które szczególnie dedykuję dla mieszkańców Warszawy:

# uregulowanie własności gruntów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
# rozwiązanie problemów braku kanalizacji i wodociągów w miastach
# nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
# otwarcie parku i Pałacu Natolińskiego dla mieszkańców Warszawy
# centrum chopinowskie na Wyczółkach

O mnie

Od 13 lat jestem radnym Dzielnicy Ursynów. Zawsze byłem wybierany z list lokalnych komitetów samorządowych. Od dwóch kadencji jestem przewodniczącym Komisji Zielonego Ursynowa.

Zawodowo jestem rzecznikiem patentowym wspierającym własność intelektualną małych i średnich firm.

Jestem autorem i współautorem zwycięskich projektów do Budżetu Obywatelskiego, tj.: 2050 drzew dla Warszawy, Zielone Skwery, Murale metra (m.in. Beksiński, Pilecki, Grzegorzewska, Deszyfranci Enigmy, Niemcewicz, Czterdziestolatek) czy lodowiska na Ursynowie.

Byłem również pomysłodawcą utworzenia i nazwania Parku Polskich Wynalazców oraz ronda Wolnej Białorusi. Członek inicjatywy, która doprowadziła do wpuszczenia motocyklistów na stołeczne buspasy.

Założyciel i pomysłodawca Inicjatywy „TAK dla kanalizacji i wodociągów”, która ma na celu przyspieszenie budowy kanalizacji i wodociągów w Warszawie.

Moja żona jest farmaceutką, córka harcerką, a mój ojciec to wieloletni radny Zielonego Ursynowa. Wolontariusz i społecznik. Maratończyk, filatelista.

Wykształcenie

Politolog (Uniwersytet Warszawski),
Prawnik (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego),
Studia podyplomowe z zakresu własności intelektualnej (Uniwersytet Jagielloński).

Komitet Poparcia Pawła Lenarczyka:

W kampanii będę odwoływał się do swojego samorządowego doświadczenia, wiedzy i osób, które mnie kształtowały i nadal to robią. Do mojego Komitetu Poparcia przystąpili i jest to dla mnie wielki honor współpracować z:

Bartosz Dominiak – w latach 2006-2010 radny m.st. Warszawy. Konsultant i ekspert ds. zrównoważonego rozwoju miast. Prowadził zajęcia ze studentami w ramach przedmiotów obejmujących tematykę rozwoju inteligentnych miast oraz zarządzania kryzysowego. Od 2018 r. Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z rekomendacji lokalnego stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

Prof. Lech Królikowski – varsavianista i samorządowiec, burmistrz Mokotowa (1990–1992), radny Ursynowa i przewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów (2010-2014). Publicysta tygodnika Passa.

Leszek Lenarczyk – radny Dzielnicy Ursynów nieprzerwanie od 1998 roku do chwili obecnej. Przewodniczący Komisji Zielonego Ursynowa (2010-2014). Inicjator budowy Dzielnicowego Ośrodka Kultury i przychodni zdrowia przy ul. Kajakowej, studni oligoceńskiej przy ul. Puławskiej, biblioteki publicznej przy ul. 6 Sierpnia. Odznaczony Srebrnym Krzyż Zasługi.

Joanna Morawska – wieloletnia społeczniczka i radna Piaseczna. Uhonorowana tytułem “Sołtysa Roku” w 2021. Sołtyska podwarszawskiej Wólki Kozodawskiej. Aktywistka wielu akcji wspierających osoby z niepełnosprawnościami.

Robert Podpłoński – radca prawny, radny Dzielnicy Bemowo, członek Zarządu dwóch Wspólnot Mieszkaniowych oraz przewodniczący rady osiedla na Bemowie.

Piotr Skubiszewski – radny Dzielnicy Ursynów i Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów. W latach 2002 – 2014 pełnił mandat radnego dzielnicy Ursynów, w latach 2011-2014 był przewodniczącym Komisji Architektury, Budownictwa, Strategii Rozwoju i Ochrony Środowiska. Współautor projektów z budżetu partycypacyjnego, polegających na doświetlaniu przejść dla pieszych, czy wytyczeniu tras biegowych w Lesie Kabackim. Przewodniczący stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

Jacek Wiśnicki – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer w latach 2018-2020. Autor „zielonych” projektów do Budżetu Obywatelskiego oraz zwolennik szybkiego skanalizowania Warszawy. Polska 2050 Szymona Hołowni.