W wyborach do Sejmu RP otrzymałem 3250 głosów. Nie była to wystarczająca ilość, aby otrzymać mandat posła, ale sam fakt wygrania demokratycznych ugrupowań, w tym Trzeciej Drogi, rekompensuje wszystko. Za każdy oddany głos na mnie, na Trzecią Drogę bardzo dziękuję. To wspaniały wynik i dziękuję za zaufanie, jakim mnie Państwo obdarowali.

Mieszkańców Warszawy z ramienia Polski 2050 Szymona Hołowni będą reprezentowali: Michał Kobosko oraz Ryszard Petru. Gratuluję przyszłym posłom wyboru i świetnych wyników. Już dziś mogę obiecać, że będę Panów posłów prosił o wsparcie przy uchwaleniu i rozwiązaniu problemów między innymi: uregulowania gruntów spółdzielni oraz przyspieszenia budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Warszawie.

To tematy ważne dla mieszkańców Warszawy ale również tematy, które poruszałem w mojej kampanii. O potrzebie przyspieszenia budowy kanalizacji mówiliśmy chociażby wspólnie z Panem Michałem Kobosko na wrześniowej konferencji prasowej. Wierzę, że te konkrety pokażą mieszkańcom naszego miasta, że jest możliwa nowa, lepsza polityka.

Jestem niezmiernie dumny z mieszkańców Ursynowa, że zaraz po Wilanowie była u nas najwyższa frekwencja w niedzielnych wyborach, która wyniosła 88,91%. Pokazuję to, że jak rzadko, która lokalna wspólnota, bierze odpowiedzialność za to w jakim kraju żyjemy i za to bardzo dziękuję.