Chciałem Państwa poinformować, że będzie kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach do Sejmu RP z pozycji nr 9. W kampanii będzie odwoływał się do swojego samorządowego doświadczenia i wiedzy. Do jego Komitetu Poparcia przystąpili: Bartosz Dominiak (Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów), prof. Lech Królikowski (varsavianista, samorządowiec), Leszek Lenarczyk (wieloletni radny Dzielnicy Ursynów), Joanna Morawska (radna Piaseczna, sołtys 2021 roku), Robert Podpłoński (radny Dzielnicy Bemowo), Piotr Skubiszewski (Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów), Jacek Wiśnicki (Zastępca Burmistrza Wawer w latach 2018-2020). Będą oni służyli mi radą i pomocą w kampanii wyborczej do Sejmu RP oraz będą wspierać w przyszłej pracy parlamentarzysty.

Więcej: [LINK]

– 15 października odbędzie się najważniejszy mecz dla Polski, dla mnie i dla wielu Polek i Polaków, którzy z nadzieją wyczekują lepszych czasów. Mam nadzieję, że numer 9. podobnie jak w sporcie przyniesie, nie tylko mi, ale nam wszystkim dużo szczęścia. Do Sejmu idę ponieważ jest kilka spraw, o które trzeba zawalczyć dla mieszkańców Warszawy. W pierwszej kolejności trzeba raz a dobrze uregulować kwestie własności gruntów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Idąc do Sejmu zrobię wszystko, aby przyspieszyć budowę kanalizacji i wodociągów. Przygotowałem kompleksową propozycję, z którą każdy może się zapoznać na stronie www.takdlakanalizacji.pl. Na prośbę mieszkańców, do mojego programu wpisałem postulat otwarcia parku i Pałacu Natolińskiego. Aby to wszystko zrealizować potrzebuję tylko, a może aż tyle, głosów mieszkańców Warszawy. Już teraz dziękuję za każdy oddany na mnie głos – mówi Paweł Lenarczyk, kandydat do Sejmu RP z list komitetu wyborczego Trzecia Droga.

– Paweł Lenarczyk to jeden z najaktywniejszych samorządowców w Warszawie. Bliski i życzliwy mieszkańcom. Dowiódł tego ciężka pracą oraz bliską mojemu sercu aktywnością przy ochronie ursynowskiego dziedzictwa, takiego jak Dwór na Wyczółkach. Warto, aby z jego potencjału, pracowitości i energii skorzystali także mieszkańcy innych dzielnic, kraju. Samorząd zawsze potrzebuje wsparcia i rozsądnych propozycji na poziomie ustawodawczym. To kandydat, który zna samorząd i rozumie samorządową specyfikę, a jego obecność w Sejmie byłaby ogromnym wsparciem dla mieszkańców naszego miasta – mówi prof. Lech Królikowski, varsavianista, samorządowiec.

– Paweł dał się poznać jako bardzo dobry radny naszej dzielnicy. Jest bardzo zaangażowany, uczciwy i godnie reprezentuje mieszkańców w radzie. Mimo, iż ja osobiście reprezentuje poglądy socjaldemokratyczne, to jestem gotowy wspierać go w dalszej pracy społecznika, samorządowca, mam nadzieję, że także parlamentarzysty. Jestem przekonany, że to kandydat, któremu warto zaufać – mówi Piotr Skubiszewski, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów, stowarzyszenie Otwarty Ursynów.