W tym roku jestem autorem dwóch projektów do Budżetu Obywatelskiego. Bardzo proszę o ich poparcie w głosowaniu, które odbywa od 6 do 23 września w formie elektronicznej przez Internet albo papierowo (można zagłosować tylko raz, jedną z tych dwóch metod). Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy – nie jest potrzebny meldunek. Nie ma znaczenia również wiek – możesz głosować bez względu na to, czy jesteś pełnoletni, czy nie. Możesz wybrać do 15 projektów na poziomie dzielnicowym w wybranej dzielnicy oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim, niezależnie od wartości tych projektów.

Oprócz moich dwóch projektów polecam również projekty złożone przez koleżanki i kolegów ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów, które gorąco polecam Państwa uwadze.

41. Zielone skwery na Ursynowie

Na zdjęciu ul. Bogatki gdzie ma być umiejscowiony jeden ze skwerów

Projekt polega na zaprojektowaniu i budowie terenów zieleni przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Ursynowa w następujących lokalizacjach:
– skwer przy ul. Cybisa,
– skwer przy ul. Pileckiego róg ul. Płaskowickiej (od strony Straży Pożarnej),
– skwer na Kabatach przy ul. Na Przyzbie
– skwer przy ul. Bogatki

Projekty przewidują nasadzenia nowych drzew, krzewów, tworzenie łąk kwietnych, ustawienie ławek i koszy na śmieci oraz budowę chodników. W projekcie przy ul. Bogatki przewidziane jest dodatkowo odtworzenie mini rowu odwadniającego.

Głosuj na projekt: LINK

83. Murale metra – pociąg do sztuki (kontynuacja)

Murale metra - pociąg do sztuki (kontynuacja) - Karwowski i Maliniak
Murale metra – pociąg do sztuki (kontynuacja)
– autor grafiki Bartek Podlewski (współautor projektu)

Mural Maliniaka i Karwowskiego umieszczony jest na zewnętrznym szybie windy na stacji metra Ursynów (wejście wschodnie). Mural poświęcony ma być popularnym, filmowym bohaterom „Czterdziestolatka”, którzy „budowali” na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, nowe warszawskie osiedla, w tym m.in. Ursynów. Jeden z aktorów – Andrzej Kopiczyński – który wcielił się postać inż. Karwowskiego, był wieloletnim mieszkańcem Ursynowa. Mural ma być kontynuacją zwycięskiego projektu do Budżetu Partycypacyjnego w ramach, których powstały wizerunki rotmistrza Pileckiego i deszyfrantów Enigmy (szyby wind na stacji metra Stokłosy) oraz Niemcewicza i prof. Grzegorzewskiej (szyby wind na stacji metra Imielin). Wizerunek bohaterów „Czterdziestolatka” ma powstać w awangardowej stylistyce – podobnie jak wcześniejsze murale metra – polygon. Autorem grafiki jest Bartek Podlewski, twórca większości ursynowskich murali m.in.: „Miś”, „Anioł”, „Murale metra”, „Syrenka”.

Głosuj na projekt: LINK