12 maja 2016 odbyła się z mojej inicjatywy wyjazdowa Komisja Zielonego Ursynowa poświęcona problemom Krasnowoli.

Na Komisji nie był obecny żaden z 5. członków Zarządu Dzielnicy Ursynów. To mój komentarz do tej sprawy. Została natomiast przygotowana przez Burmistrza notatka dotycząca omawianych przez Komisję zagadnień.

Podczas Komisji rozmawialiśmy o:

  1. uruchomieniu autobusu na Krasnowolę. Niestety w spotkaniu nie wziął udział przedstawiciel ZTM – mimo zaproszenia. Były zbierane podpisy pod petycją w sprawie uruchomienia autobusu. W najbliższym czasie powinno odbyć się spotkanie z władzami Dzielnicy i ZTM.
  2. problemie z dojazdem do nowej inwestycji Villa Ursynów oraz problemie nierówności ul. Kądziołeczki (patrz: zdjęcie poniżej).
  3. 180 metrach asfaltu na ul Puchalskiej, wyłożonego 3 dni przed Komisją oraz poszliśmy dalej na kolejną część ul. Puchalskiej pozbawionej asfaltu, gdzie znajdują się 3 posesje, które nawet nie mają podłączenia pod miejski wodociąg. 23 maja o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie Burmistrza R.Kempy z mieszkańcami w sprawie dokończenia kolejnego fragmentu ulicy Puchalskiej.
  4. na rogu ul. Tramblanki i ul. Krasnowolskiej przekazałem informacje o planowanym wynajmie działki i przekazałem pismo, które otrzymałem z ursynowskiej delegatury Biura Gospodarki Nieruchomościami.
  5. na rogu ul. Oberka i Kadryla obejrzeliśmy działkę, na której może powstać plac zabaw z budżetu partycypacyjnego na 2018 rok [notatka służbowa].
  6. poruszyłem problem kanalizacji, jednak przedstawiciel MPWiK również nie pojawił się na Komisji, mimo mojego zaproszenia. Przekazałem interpelację radnego Warszawy Piotra Guziała dot. planu inwestycji kanalizacyjnych MPWiK na Zielonym Ursynowie [LINK].

Komisja podjęła 5 uchwał dotyczących problemów Krasnowoli.

Wierzę, że ta Komisja przyczyni się podjęcia przez władze Dzielnicy i miasta określonych działań w sprawach, które nurtują mieszkańców Krasnowoli.

Wyjazdowa_Komisja_Zielonego_Ursynowa1

Mieszkańcy na wyjazdowej Komisji Zielonego Ursynowa

Kądziołeczki z kostką pod wodą

Tak wygląda ul. Kądziłeczki podczas opadów deszczu

Puchalska_bez_asfaltu

Ulica Puchalska, która nie została dokończona przez władze Dzielnicy Ursynów

Puchalska_180_asfaltu

180 metrów ul. Puchalskiej zrobionej na 2 dni przed wyjazdową Komisją Zielonego Ursynowa.

Miejsce_pod_planowany_plac_zabaw

Działka na rogu ul. Kadryla i Oberka, na której mógłby powstać plac zabaw z Budżetu Partycypacyjnego na 2018 rok.