Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, od października 2022 roku linia autobusowa 195 nie powróci na swoją dotychczasowa trasę. To kolejny raz, kiedy ZTM chce nam zabrać połączenie z Onkologią i Traktem Królewskim. Już raz wspólnie z mieszkańcami Ursynowa obroniliśmy tę linię. Czy tym razem to się uda? W opinii wielu mieszkańców linia 195 jest potrzebna i nie rozumieją decyzji ZTM.

Od 2013 roku Warszawski Transport Publiczny podejmuje różne działania, aby osłabić inię 195. Od tamtej pory pojawiały się zapowiedzi jej likwidacji. Po latach protestów, petycji, interpelacji ZTM w 2018 roku przywraca ponownie linię 195 na Trakt Królewski. Niestety od tamtej pory były zmieniane jej trasy, częstotliwości kursowania autobusu, a linia ostatnio była zawieszana na ferie lub na okres wakacyjny.

ZTM tłumaczy, że zmiany w siatce połączeń wynikają z braku kierowców. Mnie ten argument nie przekonuje. Jeżeli dla władz miasta ważna jest walka ze zmianami klimatu, jeśli władze miasta chcą nas zachęcić do pozostawienia samochodów i częstszego korzystania z komunikacji miejskiej, to muszą się znaleźć finanse na transport publiczny – powiedział radny Paweł Lenarczyk.

W sprawie likwidacji linii 195 napisałem już interpelację do władz ZTM. To już moja trzecia interpelacja w sprawie linii 195 w 2022 roku. Proszę wszystkich mieszkańców Ursynowa, którzy korzystali z tej linii o pisanie maili do Warszawskiego Transportu Publicznego oraz do spółdzielni mieszkaniowych, aby wsparły one działania swoich członków, którzy sprzeciwiają się likwidacji, tak ważnej na Ursynowie linii autobusowej.

Na tę chwile pozytywnie na mój apel odpowiedziały Spółdzielnie:

SBM „Na Skraju”

W 2013 rozpocząłem wraz mieszkańcami akcję obrony linii 195. Po 5 latach działań udało się nam ją obronić i przywrócić ją na Trakt Królewski. Tym razem również zrobię wszystko, aby uchronić ją przed likwidacją. Na ni