Startując w wyborach samorządowych obiecałem moim wyborcom, że będę zabiegał o nowy żłobek na Ursynowie. Pamiętam, jak do mojej, jednej z pierwszych interpelacji dołączyłem 850 podpisów mieszkańców Ursynowa, którzy domagali się rozbudowy bazy żłobkowej w naszej dzielnicy. Po niecałych czterech latach mogę być dumny, że skutecznie zabiegałem o budowę nowego żłobka na Ursynowie. 6 marca br. rozpoczął działanie pierwszy od ponad 25 lat nowy żłobek w Dzielnicy Ursynów.

To już czwarty publiczny żłobek na Ursynowie, a pierwszy, który powstał na Zielonym Ursynowie przy ul. 6 Sierpnia. W trzech grupach wiekowych znajdzie opiekę ponad 75 dzieci. Nowy żłobek powstał w pomieszczeniach do niedawna zajmowanych przez Domu Dziecka. Koszt adaptacji żłobka wyniósł blisko 1,3 mln zł i był możliwy dzięki zaangażowaniu środków unijnych i rządowego programu wspierającego budowę żłobków.

W żłobku realizowany jest projekt unijny Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka, co oznacza, że pierwszeństwo zapisu miały dzieci, których rodzice wracają do pracy po urlopie macierzyńskim, wychowawczym, bezrobotnych oraz niepełnosprawnych.

Dzieci będą mogły korzystać z sali zabaw, jadalni, pokoju do leżakowania, łazienki, szatni i placu zabaw z widokiem na Las Kabacki.

Obecnie na miejsce w publicznych żłobkach oczekuje około 400 dzieci z Dzielnicy Ursynów. Wierzę, że nowy żłobek poprawi tę trudną sytuację. Obiecuję również, że nadal będę działał na rzecz poszerzenia bazy żłobkowej i przedszkolnej na Ursynowie.

Więcej o żłobkach na Ursynowie znajdą Państwo na Facebooku