Ursynów, 12 grudnia 2016 r.

Oświadczenie

Informujemy mieszkańców Ursynowa, że 11 grudnia 2016 r. złożyliśmy rezygnację z członkostwa w stowarzyszeniu „Nasz Ursynów”.

Była to dla nas trudna decyzja, ponieważ przez wiele lat, jako osoby zaangażowane w działalność publiczną w naszej dzielnicy, współtworzyliśmy tę organizację i działaliśmy w niej na rzecz mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej aktywności w tym czasie udało się zrobić wiele dobrego dla Ursynowa. Jednak ten rozdział jest  już dla nas zamknięty.

W ciągu minionych dwóch lat, od czasu ostatnich wyborów samorządowych, podejmowaliśmy wiele działań, by dostosować „Nasz Ursynów” do nowej rzeczywistości i odświeżyć jego wizerunek. Niestety, nie udało nam się uzyskać odpowiedniego wsparcia do przeprowadzenia zmian wewnątrz organizacji,  stworzenia nowego programu, a przede wszystkim odbudowania wiarygodności.

Tym, co miało decydujący wpływ na naszą decyzję, były toczące się w ostatnich tygodniach rozmowy nt. zmiany koalicji rządzącej dzielnicą Ursynów. Ich zwieńczenie musiałoby wiązać się ze zmianą naszego stanowiska w sprawie tymczasowej lokalizacji dla „Bazarku na Dołku” przy ulicy Polaka. Na to nie mogło być naszej zgody, gdyż przed kilku laty zaangażowaliśmy nasz autorytet i obiecaliśmy okolicznym mieszkańcom pomoc w ochronie ich najbliższego sąsiedztwa przed budową tymczasowego targowiska. Od początku uważaliśmy lokalizację przy ul. Polaka  za niewłaściwą i nie wyobrażamy sobie, abyśmy za cenę przejęcia władzy, mogli poświęcić jedno z naszych najważniejszych zobowiązań w tej kadencji. Oznaczałoby to całkowitą utratę wiarygodności. Zawiedlibyśmy mieszkańców, którzy nam zaufali i sami zaangażowali się w walkę w tej sprawie. Ponadto wejście w taką koalicję, której warunki były – bez naszej zgody i naszego udziału –  negocjowane, oznaczałoby wplątanie nas w konflikt interesów ursynowskiego radnego Piotra Karczewskiego.

Zdajemy sobie sprawę, że w ”Naszym Ursynowie” jest wiele wartościowych osób, w tym również naszych przyjaciół. Mamy nadzieję, że nasza decyzja zostanie przez nich zrozumiana i uszanowana. Dziękujemy im za dotychczasowe wspólne działania na rzecz Ursynowa i jego mieszkańców.

Nie zamierzamy wycofywać się z życia publicznego. Będziemy dalej prowadzić aktywne działania na rzecz ursynowskiej wspólnoty. W jakiej formule? O tym poinformujemy mieszkańców w nowym roku. Dziś możemy zapewnić, że będziemy angażować się w projekty, które będą wiarygodne, oparte o najlepsze wzorce, zasadę zrównoważonego rozwoju, partycypację mieszkańców w kształtowaniu ich najbliższego otoczenia. Chcemy poświęcać nasz czas na konstruktywne działania, przynoszące pozytywne zmiany w naszej dzielnicy.

Jednocześnie informujemy, że 11 grudnia 2016 r. Paweł Lenarczyk i Leszek Lenarczyk, radni dzielnicy Ursynów, złożyli rezygnacje z członkostwa w klubie radnych „Nasz Ursynów”, a tym samym radny Paweł Lenarczyk przestał pełnić funkcję przewodniczącego klubu radnych. Piotr Skubiszewski zrezygnował z funkcji wiceprezesa stowarzyszenia „Nasz Ursynów”.

Dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe wsparcie i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że będzie ono nam dalej towarzyszyć.

(-) Leszek LENARCZYK

(-) Paweł LENARCZYK

(-) Piotr SKUBISZEWSKI