2_wejscie_przejście_podziemne_Jastzrębowskiego

Od 16 do 26 czerwca br. będzie trwało głosowanie na projekty do Budżetu Partycypacyjnego 2016 (BP).

W tym roku zgłosiłem do Budżetu Partycypacyjnego na 2016 rok projekt Podziemie książek – biblioteka plenerowa. Proszę o oddanie na niego swojego głosu. Dziękuję.

„Biblioteka plenerowa” – miejsca darmowej wymiany książek zlokalizowany w przejściu podziemnym pod ul. Jastrzębowskiego.  Chciałbym, aby to miejsce było bardziej przyjazne i zmieniło oblicze przejścia podziemnego, tak aby chciało się nam z niego korzystać.

W tegorocznym BP możemy głosować na Ursynowie na:

oraz jeden z trzech obszarów lokalnych:

Jeżeli mogę sugerować, to proszę wybierać maksymalną ilość projektów, aż do wyczerpania się kwoty w danym obszarze. Jeżeli – dla przykładu – wybiorą Państwo tylko mój projekt „Podziemia książek – biblioteka plenerowa” (7800zł) to pozostała kwota przeznaczona na ten obszar tj. 1700,200 zł zostanie niewykorzystana, a tym samym się „zmarnuje”.

Poniżej przedstawiam szczegółową informację jaką otrzymałem z Dzielnicy Ursynów.

Od 16.czerwca br. można zagłosować na projekty, które zostały zgłoszone do Budżetu partycypacyjnego na rok 2016 oraz dopuszczone do głosowania W naszej dzielnicy jest ich 85 – łącznie we wszystkich obszarach.

 

Głosowanie trwać będzie 11 dni (16-26 czerwca 2015 r.), a każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać jeden głos i tylko w jednej dzielnicy na projekty, które jego zdaniem są najbardziej potrzebne! Projekty, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2016 r.

Jeśli dzielnica ma obszar ogólnodzielnicowy i inne obszary – wybieramy taki obszar, na który chcemy zagłosować. Mieszkańcy Ursynowa mogą głosować na projekt ogólnodzielnicowy oraz wybrany inny obszar. Są trzy rodzaje kart. Na każdej karcie do głosowania jest obszar ogólnodzielnicowy plus obszar – Zielony Ursynów lub Ursynów Wysoki Południowy lub Ursynów Wysoki Północny).

 

Jeżeli ktoś zagłosuje więcej niż jeden raz (np. przez Internet i osobiście), wtedy oba głosy zostaną uznane za nieważne.

 

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy (nie trzeba być  zameldowanym) bez względu na wiek. Jeśli głos będzie oddany przez osobę małoletnią do karty do głosowania trzeba dołączyć – zgodę opiekuna prawnego.

Może zagłosować również mieszkaniec Warszawy będący cudzoziemcem nieposiadającym numeru PESEL – wtedy trzeba dołączyć do karty do głosowania oświadczenie.

Jak zagłosować na wybrane projekty?

Jeśli będziesz głosować przez internet, system sam poprowadzi Cię przez głosowanie  – wystarczy tylko wybrać dzielnicę.

Możesz wybrać dowolną liczbę projektów, pamiętaj jednak że łączny koszt realizacji wszystkich wybranych przez Ciebie projektów nie może być większy niż kwota dostępna w wybranym przez Ciebie obszarze i na poziomie ogólnodzielnicowym (w przeciwnym wypadku Twój głos zostanie policzony jako nieważny). Możesz więc zagłosować na wiele tanich projektów lub tylko kilka droższych.

Najłatwiej jest zagłosować przez Internet – na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl Jeśli głosujesz przez Internet, koniecznie potwierdź swój głos klikając w link aktywacyjny, który przyjdzie na Twój adres e-mail – inaczej Twój głos nie będzie ważny.

Papierową kartę do głosowanie będzie można pobrać w urzędzie dzielnicy od pierwszego dnia głosowania, czyli od 16 czerwca br.

Możesz również przekazać swój głos pocztą na adres właściwego urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2016”. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 16 a 26 czerwca 2015 r. (kartę do głosowania można pobrać ze strony internetowej – www.ursynow.pl lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy).

Listy projektów (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2016 roku zostaną ogłoszone do dnia 10 lipca 2015 r.

 

Wszyscy mieszkańcy, którzy chcą głosować ”papierowo” mogą przyjść do naszego urzędu dzielnicy w dniach 16 – 26 czerwca w godzinach 8:00-19:00 i wrzucić do urny wypełnioną kartę do głosowania.

 

W załączeniu przesyłam wzory kart na trzy obszary.

1. Zielony Ursynów

2. Ursynów Wysoki Północy

3. Ursynów Wysoki Południowy

oraz

Zgodę opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w głosowaniu na projekty do budżetu partycypacyjnego w m.st. Warszawie na rok 2016

Oświadczenie mieszkańca będącego cudzoziemcem nieposiadającego numeru PESEL o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych