Moja interpelacja w sprawie budowy przy Parku Polskich Wynalazców z 22.07.2019. [LINK]

9 lipca 2019 właściciel działki graniczącej z Parkiem Polskich Wynalazców przy Rosoła zaczął grodzić swój teren, co zapewne świadczy o rozpoczęciu budowy. Jak podaje HaloUrsynów.pl w tym miejscu „powstanie niewielki budynek, maksymalnie trzykondygnacyjny. Ze względu na miejsce, będzie miał specyficzną, kaskadową konstrukcję. Od ul. Rosoła będzie sklep sportowy lub usługi związane ze sportem oraz biura. Z tyłu powstanie najwyżej 8 mieszkań. Będzie też garaż podziemny”.

Jak tylko dowiedziałem o tych działaniach skierowałem do władz Dzielnicy Ursynów interpelację, w której proszę o wykup działek pod powiększenie Parku Polskich Wynalazców. To kolejne, moje wystąpienie w tej sprawie do władz dzielnicy. Mam nadzieję, ze tym razem skuteczne. Przypomnę tylko, że na tym terenie obowiązuje od 17 lat miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

10.07.2019

Robert KEMPA
Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Interpelacja w sprawie wykupu działek pod przyszły Park Polskich Wynalazców (kontynuacja interpelacji nr 723 i 822, 1552)

Szanowny Panie Burmistrzu,
w nawiązaniu do moich wcześniejszych wystąpień z lat 2016 i 2017 zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie dalszych rozmów z właścicielami działek w okolicach Parku Polskich Wynalazców u zbiegu ulic Rosoła, Grzegorzewskiej i I.Gandhi, zmierzające do ich wykupu (mapka poniżej: tereny prywatne zaznaczone kolorem szarym) i włączenia do przyszłego terenu parkowego. Jeżeli kwoty za poszczególne działki przekraczały by możliwości finansowe Urzędu Dzielnicy Ursynów, wnoszę o zaplanowanie zakupów na najbliższe lata lub wystąpienie do miasta o dodatkowe środki finansowe na ten cel.

Docierają do mnie głosy oburzonych mieszkańców, którzy są przeciwni zabudowie tego, ale i wielu innych terenów zieleni w naszej dzielnicy. Władze Dzielnicy Ursynów i m.st. Warszawy powinny zrobić wszystko, aby jak najwięcej można było zachować terenów zieleni w naszej dzielnicy, szczególnie w kontekście zobowiązań klimatycznych, jakie podjęły władze miasta. Jako przedstawiciel stowarzyszenia Otwarty Ursynów przykładam szczególną wagę do zasad zrównoważonego rozwoju, gdzie pierwszoplanową rolę odgrywa ochrona terenów zieleni.

Przesyłam ukłony
Paweł Lenarczyk